Мітинг пам’яті Героїв Лиманської громади, які загинули в російсько-українській війні
У сел. Лиманське з нагоди Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, та відкриття пам’ятного знаку загиблим Захисникам України – мешканцям Лиманської громади, відбувся мітинг пам’яті.
Саме 29 серпня 2014 року стався один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом. Коли українські військові колонами виходили «зеленим коридором», росіяни порушили домовленості та розстріляли їх. За даними Українського інституту національної пам’яті, внаслідок підступності росіян українська армія втратила загиблими 366 воїнів, 429 – отримали поранення, 158 – зникли безвісти, 300 – опинилися в полоні.
Ті трагічні події розгорталися саме на полях соняшника, який вже дозрівав. І саме під ними сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя за незалежність нашої країни. Щорічно в цей день ми згадуємо не лише тих, хто загинув під Іловайськом, а й вшановуємо пам’ять усіх полеглих Захисників і Захисниць України в сучасній російсько-українській війні, починаючи з 2014 року.
Розпочалося дійство з автопробігу вшанування пам’яті загиблих воїнів. Під патріотичні пісні небайдужі мешканці з прапорами прямували вулицями громади від с. Кучурган до сел. Лиманське, де й відбувся мітинг.
Право внести Державний Прапор України надали синам загиблого Героя-захисника Євгена Тимошенка та волонтерці Лиманської громади Марії Величко, яка є прикладом справжньої українки – молода мати, волонтерка, яка закрила неодин збір для наших хлопців на передовій і тим самим зберегла не одне життя.
Почесне право відкрити пам’ятний знак воїнам, які ціною життя виконали обов’язок перед Батьківщиною, надали Лиманському селищному голові Віктору Бакланову, волонтеркам Лиманської громади Соломії та Марії Величко.
Цього дня приєдналися навіки до Небесного війська Лиманської громади: Євген Тимошенко, Валентин Панченко, Руслан Федик, Сергій Ракович, Олександр Лугових, Олексій Катунін, Віктор Богусевич, В’ячеслав Дехтярьов, Євгеній Тихонов, Володимир Златогурський, Михайло Заверуха, Денис Сандул, Руслан Фігель, Віталій Епнер, Ігор Юрчук, де вже з 2022 року стоять на небесній варті: Олександр Монастирський, Євгеній Раковський, Дмитро Руссу, Амір Ліпчак, Дмитро Ситніков, Олег Умальонов, Олександр Послушний, Сергій Петренко, Іван Барланицький, Ігор Шокот, Олександр Книш, Руслан Показанов, Юрій Осауленко, Костянтин Дєтков, Руслан Спільчак.
Мешканці Лиманської громади схилили голови перед пам’яттю і подвигом славних синів України, земляків. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв і всіх безневинно загиблих в Україні.
Лиманський селищний голова Віктор Бакланов у своєму виступі зазначив: «Ще зовсім недавно українці жили під мирним небом, радісно зустрічали світанки,ростили дітей і не знали дуже багатьох слів, пов’язаних з війною. Але зима 2022 року змінила все кардинально. Жорстокий ворог з російської федерації напав на України і руйнує її й досі. Український народ як одне ціле постав на захист своєї території. Ця війна для нас священна, вона змінила не лише українців, а й увесь світ. Безстрашні, мужні наші Герої, які віддали своє життя за свободу рідної землі, заслуговують, щоб про них пам’ятали. Всім, хто не скорився ворогові і не впав духом, не зрадив, вистояв, помер, залишившись безсмертним; всім, хто пожертвував власним життям за право жити вільними у своїй державі – рідній Україні – слава і вічна пам’ять!».
Рідним і близьким янголів-захисників, які поповнили лави Небесного війська,на знак поваги від Лиманської селищної громади вручили святиню українського народу – Державний Прапор України та подяки.
До присутніх звернулись: депутатки Роздільнянської районної ради Світлана Величко та Олена Блажиєва, депутати Лиманської селищної ради Микола Доносіян та Світлана Чернобровкина та інші. Всі, хто цього дня виступав на мітингу, говорили про вічну пам’ять про Героїв, які з меморіалу щодня зустрічатимуть і проводжатимуть поглядом, нагадуватимуть кожному, що вони поклали своє життя, аби ми жили в мирній квітучій Україні.
Пісенні посвяти Героям пролунали від вчителів с. Степове та вокалістів с Щербанка. До кожного портрета Героїв цього дня поклали живі квіти, як данину пам’яті їх подвигу заради нашого мирного майбуття.
За свободу ми платимо надзвичайно високу ціну, тому пам’ять про військовослужбовців та їхню звитягу є найвищою цінністю для національної ідентичності. Маємо зробити все, щоб зберегти та зміцнити пам’ять про полеглих Героїв на багато поколінь вперед.
Вічна і світла пам’ять загиблим Захисникам і Захисницям України!
Лариса Заблудняк